Varga Lászlót kaposvári püspökké nevezte ki Ferenc pápa
2017. március 25., szombat 12:30

2017. március 25-én Őszentsége Ferenc pápa Varga Lászlót, a Kaposvári Egyházmegye általános helynökét kaposvári megyéspüspökké nevezte ki. Szentelése és beiktatása 2017. május 13-án, szombaton 11 órakor lesz a kaposvári székesegyházban. Balás Béla az új püspök beiktatásáig apostoli kormányzóként vezeti az egyházmegyét.

Varga László 1956. augusztus 17-én született Tapolcán. Felsőfokú tanulmányait a Központi Szemináriumban és a Szegedi Szemináriumban végezte. 1982. április 17-én szentelték pappá Tapolcán a Veszprémi Egyházmegye szolgálatára. 1993-ban, a magyarországi egyházmegyék határainak átrendezését követően, a Kaposvári Egyházmegye papja lett.

Szolgálati helyei:

1982-1987:    káplán Várpalotán