Gyűjtés a Szentföld javára
2017. március 30., csütörtök 15:03

Ahogy Szent Pál a korintusi testvérekhez fordul, és bátorítja őket, hogy nagylelkűen segítsék a jeruzsálemi, szűkölködő híveket, úgy a Szentszék a nagyböjti időszakban az ősi hagyományt követve április 2-án gyűjtést hirdet a templomokban a Közel-Keleten nehéz körülmények között élő keresztények javára.

A szentatya szavai szerint “mindannyiunk felelőssége, hogy a szolidaritás cselekedeteivel a reménység magvait elhintsük”. Az előző évi gyűjtés során a hazai katolikusok közel 59 millió forinttal segítették a szentföldi keresztényeket.

Mennyei Atyátok nem akarja, hogy egy is elvesszen e kicsinyek közül.

Guadalupei Boldogságos Szűz Mária

1531. december 9-én a Tepeyac-dombon (ejtsd: Tepeják), amely Mexikóváros közelében, a jelenlegi Mexikó állam területén van, Szűz Mária megjelent egy egyszerű indiánnak, Juan Diego Cuauhtltoatzin-nak, (ejtd: Huán Diégo Káutlá-toácin) és egy templom építését kérte, hogy ott anyai jóságát megmutathassa.