Jó helyre kerül! – Személyi jövedelemadó 1% felajánlás
2017. április 10., hétfő 16:09

A Magyar Katolikus Egyház az idei évben is segíti az adózók tájékozódását az 1%-os kampány során.
Az idei évtől lehetőség van arra, hogy a NAV készítse el az adózók bevallását, ezért szeretnénk felhívni figyelmét, hogy abban az esetben is külön rendelkezhet személyi jövedelemadója 1 %-ának felajánlásáról, ha ezt a lehetőséget választotta.

Amennyiben kapott az adóhatóságtól levelet, amelyben felajánlják az adóbevallás elkészítését, ennek mellékleteként megkapta az EGYSZA nyomtatványt is. Ezt kell kitöltenie és az adóhatósághoz eljuttatnia legkésőbb május 20-ig.

Ha már az adóhatóság elkészítette, vagy ön beadta adóbevallását, de még nem rendelkezett az 1% felajánlásáról, ezt a bevallástól függetlenül is megteheti az EGYSZA nyomtatvány kitöltésével, amelyet az adóhatósághoz legkésőbb május 20-ig kell eljuttatni. Ezt akár papír alapon, akár elektronikusan is megteheti a www.nav.gov.hu oldalon (16EGYSZA).

Munkáltatói adómegállapítás esetén a kitöltött EGYSZA nyomtatványt tegye borítékba, amelyre írja rá saját adószámát és a ragasztáson átnyúlóan írja alá nevét. Ez esetben a leadási határidő május 10.

A http://johelyrekerul.hu honlapon keresztül is szeretnénk felhívni a figyelmét arra, hogy a legkisebb összegről szóló rendelkezés is értékes.