Találkoztak egymással a katolikus, református és evangélikus püspökök
2017. május 11., csütörtök 19:18

2017. május 11-én megtartották hagyományos találkozójukat a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai, a Magyarországi Református Egyház püspökei és a Magyarországi Evangélikus Egyház püspökei az MKPK Titkárságának székházában.

A testvéri légkörben lezajlott találkozón a püspökök megbeszélést folytattak az egyházakat érintő aktuális lelkipásztori helyzetről. Többek között érintették a hittan oktatás, a szociális szolgálatok, valamint az egyházak kulturális tevékenységének kérdéseit. Külön figyelmet szenteltek a családnak, mint a helyi közösségek és az egész társadalom alapjának. Kifejezték annak fontosságát, hogy támogatni kell a családokat és segíteni kell a fiatalokat, hogy a pozitív példákat megismerve ők is bátran vállalják a családalapítást és a szülői hivatást.

Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagjai,
a Magyarországi Református Egyház püspökei