2017. július 23., vasárnap

Szendi József nyugalmazott veszprémi érsek 2017. július 23-án, vasárnap kora délután, a veszprémi kórházban életének 96. évében visszaadta lelkét Teremtőjének.

2017. július 13., csütörtök

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia ismerve sok keresztény közösség helyzetét úgy döntött, hogy az üldözött közel-keleti keresztények megsegítésére online adománygyűjtést hirdet, amelyhez egy erre a célra létrehozott bankszámlaszámon (Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, CIB Bank 11100104—18181490—14000003) keresztül tudnak hozzájárulni.

2017. július 13., csütörtök

A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Általános Titkársága pályázatot írt ki a 2020-ban Budapesten megrendezendő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus himnuszára.

2017. július 8., szombat

Július 8-án a szombathelyi Sarlós Boldogasszony-székesegyházban beiktatták a Szombathelyi Egyházmegye új főpásztorát, Székely Jánost, korábbi esztergom-budapesti segédpüspököt, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Caritas in Veritate Bizottságának elnökét.

2017. június 30., péntek

A Magyar Katolikus Egyház június 29-e, Szent Péter és Pál apostolok ünnepe utáni első vasárnap, idén július 2-án tartja a péterfillérek gyűjtését az ország katolikus templomaiban. A befolyt összeget a Szentatya karitatív céljaira fordítják.

2017. június 30., péntek

Ferenc pápa megválasztásának negyedik évében Szent Péter és Pál apostolok főünnepén, június 29-én hálaadó szentmisét mutatott be Alberto Bottari de Castello érsek, apostoli nuncius a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjaival a budapesti Szent István-bazilikában.

pontHálaadó szentmisét mutattak be Ferenc pápáért Budapesten (2017. június 30.)
pontKrisztusért, hazáért – Szent Lászlót ünnepelték Győrben (2017. június 28.)
pontAmi a herma mélyén van – Konferencia a lovagkirályról Győrben (2017. június 28.)
pontNyitott kapukkal – A család értéke áll az idei KATTÁRS középpontjában (2017. június 28.)
pontMegkezdődött a Katolikus Társadalmi Napok programsorozata (2017. június 25.)
pontA Balaton északi és déli partjának nyári miserendje 2017 (2017. június 23.)
pontSzékely János a Szombathelyi Egyházmegye megyéspüspöke (frissítve) (2017. június 18.)
pontAz 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus meghirdetése (2017. június 17.)
pontBefejezte nyári ülését a püspöki konferencia (2017. június 8.)
pontPap- és diakónusszentelések 2017-ben (frissítve) (2017. június 7.)
Mester, jelet szeretnénk tőled látni.

Árpád-házi Szent Kinga szűz

IV. Béla király lánya volt. Szent Margit és Jolán testvére. Boleszláv lengyel királlyal élt Szent József-házasságban. A szegények és betegek gondozásában volt példamutató. Férje halála után testvérével, Jolánnal belépett az ószandeci klarisszák kolostorába. Meghalt 1292-ben.

Szent Kristóf

Kristóf azon szentek sorába tartozik, akiknek a létezését történetileg nem lehet egyértelműen igazolni, mégis oly nagy tiszteletnek örvend, hogy e téren igen sok történetileg bizonyíthatóan létezett szentnek fölötte áll.

Legyen a kezdőlapom!      Mozgó ünnepek 2031-ig (pdf)       Mobil változat       RSS       Impresszum